Mädapea Mõisa kollektsiooniaed

Kollektsiooniaia eesmärk on tutvustada lähemalt erinevaid taimi ja aretajaid, korraldada näitusi ja lillepäevi, teha koolitusi ja avaldada trükiseid. Samas teostatakse ka taimede vaatlusi kohanemisel Eesti kliimas, paljundatakse ja müüakse kollektsioonis olevat materjali. 

2017

17. juuni. Pojengide päev, mis on pühendatud Sulev Savisaare kui aedniku, aretaja ja kollektsionääri 35 aastasele tööle pojengidega. Avatud müügiplats ~ 50 pojengisordiga. Lisaks palju suvelilli ja püsikuid. Ringkäik mõisahoones ja kollektsiooniaias.

23. juuli. Kolmas üle-Eestiline avatud talude päev, millest Mädapea Mõis võtab osa teist korda. Avataud püsilillede müügiplats. Ringkäik mõisahoones ja kollektsiooniaias.

4-5. august. II Rahvusvaheline Floksipäev, kus esitletakse Eesti aednike uusi floksiseemikuid. Külalised naaberriikidest võtavad ka sõna. Mõisahoones toimuvale floksinäitusele on välja pandud üle 100 floksisordi, mille hulgast ka rahva lemmik valitakse. Ringkäik mõisahoones ja kollektsiooniaias. Avatud püsikute müügiplats ja romantilised kohvikud.

2016

aastal korraldas Mädapea Mõisa Floksiaed Eesti I floksipäevad, kuhu olid oodatud kõik huvilised. Näitusele oli välja pandud 92 sorti, mida külastajad said hinnata ( I koht Mary, II koht Baby Face, III koht Rayonant, IV koht Uspeh). Loenguga esines Sankt-Peterburgi floksinäituste korraldaja Svetlana Voronina.
Pojengide kollektsiooni rajamine algas 2016 aastal kui Sulev Savisaare 61 pojengisorti tema kollektsiooniaiast istutati Mädapea Mõisa.

2015

Aastal oli aias juba üle 400 sordi ja 2016.aastal üle 700 floksisordi. Enamus on ostetud Venemaalt otse aretajate aedadest.

2014

Mädapea Mõisa kollektsiooniaed sai alguse 2014.aastal, kui istutati esimesed floksid (Phlox paniculata), mida oli 60 sorti ja tellitud OÜ Aiasõber Lembit Kaarna käest. Tema viis läbi ka esimese koolituse flokside kasvtamisest.

Kollektsioonidest on veel arvestatavd pojengid, sirelid, hortensiad ja sibul-lilled.

Filtreeri tooteid